1.4.2018

Zálohovadlo

Při rozhovorech s našimi obchodními partnery a přáteli, ale i při rozjímání o vlastní situaci jsme zjistili, že nejvíce se všichni bojíme o svá data – roky budované knihovny dokumentů, k odevzdání připravené projekty, do jejichž přípravy jsme vložili stovky hodin a také např. fotografie dětí. Přijít o ně není složité. Stačí omylem otevřít nesprávnou přílohu e-mailu, někde kliknout na odkaz na webu, … nebo se prostě splést při ukládání souboru. Ještě jste neztratili flash, nebo vám zčista jasna nepřestal fungovat disk? A co notebook, ten už vám ukradli?

Vytvořili jsme jednoduchý, ale velmi efektivní zálohovací mechanismus. Můžete si nastavit, jak dlouhou historii chcete držet (klidně 100 dnů, nebo celý rok), kdy se data mají zálohovat a mnoho dalších parametrů. Anebo můžete použít některý z přednastavených scénářů. Pokud pracujete s daty jako většina uživatelů, bude výsledný objem záloh překvapivě malý – u denně prováděné zálohy s historií 100 dnů bývá celkový objem záloh mezi 110–120 % objemu aktivních dat. Kdykoliv a kdekoliv si můžete nechat zrekonstruovat libovolnou složku do stavu ke zvolenému datu.

A nemusíte se bát – vše co opustí váš počítač je velmi kvalitně zašifrováno a tudíž se nemusíte bát, že by někdo neoprávněný mohl do dat proniknout a případně je zneužít.

Zpět